Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 березня 2013 р.

На які групи поділений конклав? Відео

Про групи впливу у Ватикані та інтриги довкола виборів нового Папи Євроньюз поспілкувався з Валеріо Джіґанте, репортером, що пише про бізнес та фінанси в італійській агенції “Адіста”, котра спеціалізується на новинах католицького світу та релігії.

Джіґанте: “Я думаю, що конклав кардиналів поділений на кілька груп. Декотрі групуються за національністю. Це найбільш класичний розподіл. Є також розподіл між консерваторами та прогресивними священнослужителями. А ще особливо велику роль відіграють геополітичні, економічні і фінансові тенденції. Зрештою, вони вже відіграли важливу роль у зреченні Венедикта XVI.“  

Євроньюз: “Чи останній понтифікат змінив, чи спробував змінити призначення кардиналів? Чи змінився напрямок руху церкви від початку головування Венедикта XVI?”.

Джіґанте: “Я думаю, що понтифік недооцінив свій шанс в керуванні Церквою. Він постав перед внутрішніми війнами кардиналів, між рухами, за якими стоять економічні та фінансові інтереси, які він не зміг подолати. На останніх зборах Консисторії (колегії при Папі, що обирає нових кардиналів) у листопаді він намагався призначити 6 нових кардиналів з неєвропейських країн, аби збалансувати ситуацію. Щоб конклав набув більш універсального характеру. Та не зважаючи на це, за останні кілька років кардиналів обирають лише з кількох груп, що борються за владу в церкві”.

Відео: Євроньюз