Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 березня 2013 р.

Диво-дивне: Стрияни залишили дерево в спокої

Ажіотаж навколо новини про появу постаті Богородиці на дереві у міському парку Стрия вже трішки вщух. Паломників стало менше і центр міста відкрили для руху транспорту – дорожні знаки, котрі забороняли проїзд уже прибрали. Про це повідомив репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланянм на “Новини” ТРК “Львів”.

Офіційні представники УГКЦ кажуть, що про об’явлення говорити ще зарано, а події в парку коментують стримано.

«Має минути час, щоб Церква могла дати офіційну оцінку цьому явищу. Ми сумуємо, чому стількох людей немає на недільному богослуженні, або чому стрияни так масово не йдуть до ікони Ліської (Стрийської) Божої Матері у храм Успіння Пресвятої Богородиці, яка офіційно визнаначудотворною і її дива зафіксовані?

Властиво, не варто шукати чогось надзвичайного в простих речах, бо маємо у Стрию багато чудотворних місць. Мені дивно, що людині простіше орієнтувати свій погляд на якісь другорядні речі, а не на першочергові, які вимолені століттями, встановлені і підтверджені церквою», – прокоментував ЗМІ подію канцлер Стрийської єпархії УГКЦ о. Володимир Ждан.

Протосинкел Стрийської єпархії УГКЦ о. Богдан Манишин у своїх коментарях ще категоричніший: «Церква має свої критерії до визначення об’явлень. Тут чогось такого надзвичайного не відбувається. Легше молитися до дерева, ніж бачити Христа в моєму ближньому».

Раніше о.Михайло Ільчишин, парох греко-католицької церкви святих Володимира і Ольги, котра будується поруч із парком, коментуючи подію кореспондентові “Новин” ТРК “Львів”, заявив: «Питання виникло чи хтось фарбою не намалював добре придивився там людська рука стосунку не мала. Вусе що ми бачимо кругом нас то є чудо».

Явища об’явлення святих відбуваються періодично в різнихкуточках України і за кордоном. Однією з найвідоміших у світі є серія об’явлень, що відбулися у Фатімі в 1915–1917 роках, яку Католицька Церква офіційно визнала як чудо й одкровення, яке не суперечить доктрині. Українські ж приклади були як справжніми чудами, так і природними чи людськими витівками. Для прикладу, появу Зарваницької Божої Матері у XIII ст. і досі вважають чудом.

Натомість поява Богородиці у вересні 2012 року у Чернівецькій області виявилася природним хімічним процесом через великий вміст солі на стіні сільського клубу.

Дивіться також: