Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 березня 2013 р.

Паламарів-підривників можуть посадити назавжди

У вівторок, 2 квітня, суд оголосить вирок обвинуваченим у підриві запорізького Свято-Покровського храму УПЦ МП. За підозрою у вибуху в липні 2010 року, через який загинула черниця і було поранено ще дев'ять осіб, було заарештовано трьох хлопців - паламарів Євгена Федорченка, Антона Харитонова, а також, брата останнього - Сергія Дьоміна. Усім їм загрожують тривалі тюремні терміни, можливо  - довічні. Днями в суді відбулося заключне засідання перед вироком. Своє останнє слово сказав головний підозрюваний - Антон Харитонов.  

« - Я хочу закликати вас прислухатися до голосу совісті, - заявив він. - Я думаю, ви давно вже зрозуміли, що ми невинні і даний злочин не вчиняли. Єдине про, що я хочу попросити, винести щодо нас трьох виправдувальний вирок. Ваша честь, будь ласка, не вподобляйтеся судді Понтію Пілату, який засудив на несправедливоу смерть невинну кров. Не тільки наші життя і долі зараз у ваших руках, але й життя і долі наших рідних і близьких. Ваша честь, я прошу вас: поставтеся до цього справедливо і серйозно - відпустіть нас на свободу. Ми ні в чому не винні ».  

Як пише «В городе», жінки плакали, слухаючи останнє слово Антона Харитонова. В облпрокуратурі кажуть, що вина хлопців доведена повністю, а мотив вибуху - помста Харитонова за звільнення з церкви, пише «Сьогодні». Одна з потерпілих, Наталія Бабенко, говорить, що хоча вибух не пройшов для неї та інших прихожан безслідно, але на більшість судів вона не ходила і сподівається на чесність правоохоронців.

«Морально важко відвідувати засідання, але хто б цей вибух не зробив, ми в душі його вже давно простили. Це була безглуздість, я навіть не знаю в повній мірі, що там сталося тоді, - розповіла нам Бабенко. - Говорити про те, винні чи ні ці хлопці, - складно, не буду брати гріх на душу. На це питання відповість суд ».