Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 23 березня 2013 р.

Папський дует: Почесний Папа зустрівся з просто Папою

Як повідомив прес-центр Ватикану, у суботу 23 березня 2013 року, приблизно о 12.45 римського часу Святіший Отець Франциск відлетів гелікоптером до літньої резиденції в Кастель Ґандольфо, де після зречення з уряду тимчасово перебуває Папа-емерит Венедикт ХVІ. Як відомо, після закінчення ремонтних робіт, Венедикт ХVІ проживатиме в приміщеннях колишнього монастиря «Мати Церкви» у Ватикані.

Святішого Отця Франциска зустрів Папа-емерит Венедикт ХVІ, єпископ дієцезії Альбано, на території якої знаходиться Кастель Ґандольфо, Марчелло Семераро та Саверіо Петрілло, директор папської резиденції та посілостей в Кастель Ґандольфо.

Як було заздалегідь повідомлено ватиканським прес-центром, не була передбачена жодна пряма телевізійна трансляція, адже йдеться про приватну зустріч Папи Франциска з Венедиктом ХVІ. Це перша зустріч між теперішнім Святішим Отцем та Папою-емеритом. Досі вони мали тільки телефонні розмови: 10 днів після вибору Папи Франциска та 19 березня, в празник Святого Йосифа, з нагоди іменин Венедикта ХVІ.

На площі перед папською резиденцію в Кастель Ґандольфо зібралось багато вірних та велика кількість журналістів, фотографів та представників численних телевізійних каналів.
Після спільного обіду Папа Франциск повернеться до Ватикану, однак, година його відльоту заздалегідь не передбачена.

О. Федеріко Ломбарді, ТІ, директор прес-центру Ватикану, розповів по-телефону, що з Папою Франциском прибули архиєпископ Джованні Анджело Беччіу, заступник Державного Секретаря Апостольської Столиці в загальних справах, монсеньйор Альфред Шуереб, особистий секретар Папи Франциска, який був другим секретарем Венедикта ХVІ, та монсеньйор Леонардо Сап’єнца.

Як тільки Папа Франциск зійшов з гелікоптера, Венедикт ХVІ поспішив до нього з обіймами. Після прибуття до папської резиденції, під час молитви в каплиці, Венедикт ХVІ запропонував Папі Франциску почесне місце, але той відмовився, кажучи: «Ми – брати», і бажав, щоб вони обидва стали навколішки поряд. Протягом 45-ти хвилин, розповів о. Ломбарді, в бібліотеці тривала їхня приватна розмова. Папа Франциск подарував Венедикту ХVІ ікону "Матері Божої Смиренності", пояснюючи, що це дар за так багато прикладів покори, які виявленої Венедиктом ХVІ протягом його понтифікату.

Випереджуючи загальне зацікавлення, директор ватиканського прес-центру розповів, що Папа-емерит був одягнений у звичайну білу рясу, а Святіший Отець Франциск – у білу рясу з накидкою та широким поясом.

Під час обіду присутні обидва секретарі, архиєпископ Ґеорг Ґенсвайн, Префект Папського дому, що надалі залишається особистим секретарем Венедикта ХVІ, та Альфред Шуереб, колишній другий секретар Венедикта ХVІ, якого Папа Франциск вибрав своїм особистим секретарем.

Хоч, як зазначив о. Федеріко Ломбарді, це була перша особиста зустріч між Святішим Отцем Франциском та Папою-емеритом Венедиктом ХVІ, однак Папа Франциск, від першої хвилини свого вибору, багато згадував свого попередника, висловлюючи вдячність за його служіння Церкві протягом усього понтифікату.