Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 березня 2013 р.

Пасхальний розпродаж: німці розпродують церкви

У Німеччині через інтернет-аукціон eBay виставлено на продаж  Бранденбурзьку церкву Святого Бернарда.  Як повідомляє німецька газета The Local, мова йде про "церкву в популярному житловому районі" Брандербург. Початкова вартість лоту, загальною площею близько 250 кв. метрів, - 120 тисяч євро. До нерухомості додається земельна ділянка в 10 соток.  В описі лота говориться, що використовувати цей об'єкт можна для будь-якого роду діяльності - для проведення масових заходів, для організації медичного кабінету, під офіс і так далі.

Але є одне обмеження - неф церкви знаходиться під охороною держави, тому цей об'єкт не може бути реконструйований.  До того ж, всі охочі придбати собі церкву будуть зобов'язані пройти якесь співбесіду в місцевій єпархії. Там хотіли б обговорити плани потенційних покупців на цю будівлю, розповів представник єпархії Штефан Фернер, зазначивши, що поки покупці "точно не стоять у черзі".  

Головна проблема для інвесторів полягає в тому, що у всіх трьох кімнат у церкві дуже високі стелі, а вікна тонкі і зовсім не теплозберігаючі, тому прогрівати такі площі коштує дуже великих грошей.  Як зазначає видання, це вже 25-а за рахунком церква за 12 років, яку вирішила продати німецька католицька церква, зіткнувшись із ситуацією, коли віруючих і фінансових надходжень стає все менше, а утримувати церкви стає все дорожче.

Пасхальний розпродаж: німці розпродують церкви
Важливу роль зіграла і світова фінансова криза.  Якщо в 50-х роках минулого сторіччя кожен другий католик в Німеччині регулярно відвідував церкву, то в нинішній час число прихожан різко знизилося. Тепер лише близько 12% німців вважають себе католиками.