Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 березня 2013 р.

Обмін люб'язностями: у Папи та Патріаха спільні плани

Як повідомляв репортер інтернет-пректу "Помісна Церква", учора, 20 березня 2013 року, у Ватикані відбулася зустріч Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія та Римського папи Франциска. Вона мала місце на наступний день після інтронізації Римського Понтифіка, де вперше після розколу 1054 року був присутній Константинопольський Патріарх.   На зустрічі, що пройшла в теплій і дружній атмосфері, обговорювався широкий спектр питань, що представляють двосторонній інтерес.

Патріарх Варфоломій звернувся до Папи Римського Франциска із запрошенням відвідати Константинополь, а також запропонував зустрітися в січні 2014 року в Святому Граді Єрусалимі на святі в честь п'ятдесятиріччя історичної зустрічі тут своїх попередників: Патріарха Афінагора та Папи Павла VI. Саме вона поклала початок «діалогу любові», а потім, в 1980 році, та офіційного богословського діалогу між Римсько-Католицькою Церквою і Православною Церквою. Обидві ці пропозиції були з радістю прийняті Папою Франциском.

Обмін люб'язностями: у Папи та Патріаха спільні плани
У ході зустрічі було прийнято рішення про вироблення спільних ініціатив у галузі захисту довкілля - теми, яка є одним з пріоритетів у діяльності Патріарха Варфоломія, а також згадувалася в промова Папи Римського під час інтронізації.  У завершенні Вселенський Патріарх Варфоломій і Римський Понтифік обговорили питання проведення у 2015 році в президентському палаці Італійської республіки виставки, присвяченої Святій Горі Афон. Виставку відкриє Його Святість Патріарх Варфоломій, який є правлячим єпископом Афону, а Папа Римський Франциск буде серед її почесних гостей.