Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 9 березня 2013 р.

Митрополит Еммануїл (Адамакіс)

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", учора, 8 березня 2013 року, виповнилася десята річниця з дня інтронізації Високопреосвященного Еммануїла (Адамакіса) на митрополита Галльського (всієї Франції), Константинопольського Патріархату. 

Митрополит Еммануїл (Адамакіс) народився 19 грудня 1958 року в місті Агіос-Ніколаос на острові Крит. Навчався в Парижі, закінчивши Університет Сорбони, католицький інститут і Свято-Сергієвський інститут. У 1981 році стажувався в інституті Східних Церков Регенсбургу. Висвячений у сан диякона і в 1985 році - в сан ієрея. З 1985 по 1995 роки навчався в семінарії Святого Хреста в Бостоні, де отримав ступінь доктора богослов'я. У 1995 році возведений у сан архімандрита і призначений представником Константинопольського патріархату при Європейському союзі в Брюсселі в званні якого неодноразово привертав увагу європарламентарів до питання утиску прав Константинопольського патріархату на території Туреччини.  

11 грудня 1996 в Брюсселі висвячений у сан єпископа Рігіонського, вікарія Бельгійської єпархії. З 2003 року очолює Французьку митрополію Константинопольського Патріархату з титулом - митрополит Галльський.

16 січня 2013, у зв'язку з відходом на спокій архієпископа Команського Гавриїла, призначений місцеблюстителем Західноєвропейського екзархату Константинопольського патріархату.

Більше про Митрополита Еммануїла можна прочитати на грецькій мові за цим посиланням.