Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 1 березня 2013 р.

Патріарх проти "Православної енциклопедії". Електронної

Патріарх Московський Кирило напередодні виступив на засіданні наглядової, громадської та опікунської рад "Православної енциклопедії", що відбулося в храмі Христа Спасителя. За його словами, повне переведення цього багатотомного видання в електронний вигляд є недоцільним, оскільки це загрожує втратою фінансової бази проекту. Думка глави РПЦ стало відповіддю на пропозицію міністерства культури РФ перейти на електронну версію. 

«У разі переходу електронну версію ми втратимо реальні джерела доходу. Дійшли до половини шляху - небезпечно буде, якщо зупинимося", - наводить РІА "Новости" слова патріарха. Він пояснив, що вихід нових томів енциклопедії фінансується з коштів, отриманих від реалізації паперової версії, при цьому значна частина надходжень йде за контрактами міністерства освіти і міністерства культури. Предстоятель РПЦ додав, що статті "Православної енциклопедії" з перших 20 томів викладені в інтернет і доступ до них безкоштовний.

За даними патріарха Кирила, щомісяця онлайн-версію читають близько 100 тисяч користувачів інтернету. Паперове ж видання енциклопедії триває і на сьогоднішній день вийшло 30 томів.

Патріарх проти "Православної енциклопедії". Електронної
Патріарха Кирила підтримали учасники засідання. У свою чергу заступник міністра культури Іван Демидов пояснив, що в міністерстві культури не йде жодна мова про зупинку видання паперової версії видання, а керівництво відомства буде в своїй роботі керуватися, в тому числі, і тими думуками та побажаннями, що прозвучали на засіданні.

"Православна енциклопедія" - масштабний видавничий проект, який реалізується з початку двохтисячних років. Над ним працюють провідні дослідники, як з церковних, так і зі світських наукових закладів. "Православна енциклопедія" видається церковно-науковим центром Російської православної церкви. Мета видання - дати всеосяжну інформацію з історії православ'я та інших конфесій.