Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 31 березня 2013 р.

Єрусалимський Патріарх Феофіл зустрів тезоіменитство

27 березня Єрусалимська Православна Церква відзначала день тезоіменитства Блаженнішого Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла III.  В цей день в храмі Воскресіння Христового була звершена Літургія Напередосвячених Дарів, яку очолив сам Предстоятель Єрусалимської Церкви. За традицією, урочистості розпочалися ходою з будівлі Патріархії до храму Гробу Господнього, очолюваним Патріархом. На Літургії Його Блаженству співслужили ієрархи Єрусалимської Церкви, духовенство Святогробського братства, начальник Руської Духовної Місії в Єрусалимі архімандрит Ісидор та його заступник ігумен Феофан, начальник Місії Російської Зарубіжної Церкви ієромонах Роман. Також у богослужінні брав участь єпископ Отрадненський і Похвистневский Никифор, що звершував на той час паломництво до Святої Землі.

Єрусалимський Патріарх Феофіл зустрів тезоіменитство
Після закінчення богослужіння були вчинені заупокійна літія і подячний молебень, після якого процесія, очолювана Блаженнішим Патріархом, попрямувала в тронний зал Єрусалимській Патріархії, де відбувся урочистий прийом.

Нагадаємо, що в певних колах досі тривають суперечки з приводу законності та канонічності обрання та поставлення нині чинного Єрусалимського Патріраха Феофіла. Чимало віруючих у всьому світі вважають, що позбавлення сану Святішого і Блаженнішого Патріарха Іринея було незаканним та безпідставним.  Більше про це розповідає фільм "Мовчанкою зраджується Бог". Запрошуємо переглянути кому цікаво.