Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 березня 2013 р.

Хмельницький митрополит УПЦ вибачився перед паствою

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу єпархії, увечері, 17 березня 2013 року, Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський УПЦ Московського Патріархату відправив вечірню з чином прощення у Свято-Покровському Хмельницькому кафедральному соборі. «У цей святий вечір, який називається Прощеною неділею, ми зібралися в кафедральному соборі, щоб випросити прощення один в одного і отримати благословення на майбутній Великий піст. Колись ченці напередодні Святої Чотиридесятниці, попросивши прощення один в одного, йшли в пустелі, де позвизалися в пості та молитві до часу світлого Христового Воскресіння. Ось і ми зібралися тут, щоб почати великопісне терені очищення душі і тіла. 

У сьогоднішньому Євангелії говорилося про те, що якщо ми пробачимо ближнього від усього серця його гріхи, то й Господь простить нас. Нехай кожен з нас у дні Великого посту поспішає в храми Божі святі, щоб дивлячись на розп'ятого Господа нашого Ісуса Христа не тільки споглядати виразки Спасителя світу, але і співрозіп'ятись з Ним, борючись з пристрастями і похотями. Дні Великого посту - це дні благих справ, милосердя і молитви ... 

Господь наш Ісус Христос благодаттю і щедротами свого чоловіколюбства нехай простить всіх нас, щоб ми змогли пройти поприще Святої Чотиридесятниці і зустріли світле свято зі свят і торжество з торжеств »... - говорилося в архіпастирському слові Владики Антонія. 

Наприкінці богослужіння Владика попросив вибачення у пастви і закликав усіх до старанної молитви. Кожен, хто прийшов в цей вечір в храм Божий, підходив до архіпастиря зі словами прощення і отримував благословення на спасительні дні Великого посту.