Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 березня 2013 р.

Диваки: 20 католиків дали себе розіп'ясти

Близько двох десятків філіппінців в Страсну п'ятницю за традицією добровільно розіп'яли себе на хресті, повідомляє Reuters. Трьох учасників дійства прибивають до хрестів п'ятидюймовими цвяхами з неіржавіючої сталі. Потім хрести піднімають із землі і на деякий час залишають у вертикальному положенні разом з прибитими до нього добровольцями.

На Філіппінах для частини віруючих це є вищим проявом віри, хоча представники католицького духовенства дивляться на цей жорстокий ритуал тільки як на форму народної релігії, відданість, якій вони не в змозі подолати. Тим часом живе інсценування страстей Христових приваблює в село Сан Педро Кутуд, яке знаходиться в 80 кілометрах від філіппінської столиці, тисячі туристів.

Початок традиції був покладений близько 60 років тому. На думку учасників дійства, воно є свого роду формою релігійної обітниці, за допомогою якої люди вимолюють у Всевишнього прощення за свої гріхи, чекають зцілення від хвороб і виконання прохань.

Самі учасники дійства запевняють, що йдуть на страждання зовсім не через гроші. "Ми робимо це заради віри", - розповів 52-річний місцевий художник, який вже протягом 27 років щорічно зазнає розп'яття.

Зазначимо, що вже завтра, 31 березня, католики святкуватимуть Великдень.