Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 березня 2013 р.

Священик з огидою спалив фотографію Папи

Настоятель одного з приходів в італійській області Лігурія під час недільної меси спалив фотографію Бенедикта XVI, який зрікся престолу. "Я вчинив правильно, спаливши його фотографію. Ми живемо не у комуністичній системі. А ті, хто стверджує, що Бенедикт XVI зробив сміливий вчинок, помиляються", - наводить слова священика Андреа Маджі італійська газета La Repubblica. Священнослужитель порівняв почесного понтифіка з капітаном круїзного лайнера Costa Concordia Франческо Скеттіно, який одним з перших залишив корабель під час катастрофи.

"Бенедикт XVI зовсім не новачок і прекрасно знав, на що йде. Він не справжній папа римський, оскільки він залишив свою паству. Він повівся як капітан Скеттіно" - стверджує італієць. Водночас, La Repubblica також зазначає, що дії настоятеля змусили близько половини обурених прихожан залишити недільну месу задовго до її закінчення. Папа римський Бенедикт XVI зрікся престолу в четвер минулого тижня. Конклав, на якому буде обраний наступник Бенедикта XVI, як очікується, стартує у березні. Проте колишній папа римський не братиме у ньому участі, аби не впливати на результат.

Священик з огидою спалив фотографію Папи
Сьогодні, 4 березня, у Ватикані почала працювати спільна конгрегація кардиналів, які повинні обговорити питання про конклав і обрання нового Папи Римського. Цей захід не обходиться без інцидентів. Так, невідомий, який видавав себе за католицького єпископа, вранці спробував проникнути на конгрегацію, змішавшись з натовпом кардиналів. Проте порушника все ж таки виявили і вивели за територію Ватикану. Минулого тижня у Римі з’явилися агітаційні плакати на підтримку чорношкірого ганського кардинала Пітера Тарксона. Про організаторів кампанії нічого не відомо, ЗМІ вважають, що вона є жартом.