Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 березня 2013 р.

Завтра грузини святкуватимуть Автокефалію

25 березня - День відновлення автокефалії Грузинської Православної Церкви. У пам'ять тих, хто дбав за автокефалію Грузинської Церкви Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II відслужить завтра Велику панахиду, повідомляє Грузія-Онлайн. Місце, де це відбудеться, буде уточнено сьогодні. За переказами, християнство в Іверії проповідували апостоли Андрій Первозванний і Симон Кананіт. Грузія стала християнською країною в першій половині IV століття. Автокефалію Грузинська Церква отримала в 457 році від Антіохійської Церкви.

У 1811 році, після приєднання Грузії до Росії, автокефалія Грузинської Церкви була скасована, і Грузинська Церква була підпорядкована Синоду Російської Церкви на правах Екзархату. У березні 1917 автокефалія і Патріарше правління були відновлені. Першим після відновлення автокефалії Католикосом-Патріархом всія Грузії був обраний Кіріон III.

Завтра грузини святкуватимуть Автокефалію
Синод Російської Церкви визнав автокефалію Грузинської Церкви в 1943 році. У 1989 році автокефальний статус Грузинської Православної Церкви підтвердив Константинопольський Патріархат.