Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 березня 2013 р.

Митрополит Димитрій виступив з полум'яною промовою

Редакція інтернет-проекту "Помісна Церква" публікує фоторепортаж і фрагменти з проповіді митрополита Гуменісського Димитрія, що була виголошена на святі в честь віднайдення чудотворного образу Пресвятої Богородиці "Гуменісси".  

«Нас годували солодкими плодами чужих ідеологій, ідеал яких - занепала людина з її самовпевненістю і спрагою до задоволень. Ми забули про обоження, яке є метою людського життя і було ідеалом та способом існування для наших батьків. Ми вважали себе «звільненими» від опіки Бога і від православ'я наших предків. Ми забажали жити беззаконно та непомірно, порожнім життям, задовольняючи тільки наше розбещене «я».

Результати всього цього видно неозброєним поглядом кожному. Пережита нами економічна криза водночас є соціальною та культурною, але перш за все вона духовна.

Ми загубили духовний компас, що вказував нам правильний напрямок у житті. Кожен з нас покликаний прийти в себе, усвідомити, що він втратив «батьківську славу».

Маємо повернутися в дім свого Отця -  до Церкви, щоб відкрити безцінний скарб - царство Боже всередині себе і навколо себе ...

Раз криза, яку переживає наша Вітчизна, має духовні причини і основу - значить і вихід з неї можливий тільки духовний. Якщо ми не почнемо шукати всередині себе причини нашої деградації і не будемо прагнути через покаяння стежити Божественну благодать - ми не зможемо змінити наше життя: ні власну, ні сімейну, ні соціальну.

Якщо люди не змінять своє ставлення до життя і своїм ближнім - скільки ми не будемо намагатися змінити державний апарат і структуру нашої економіки, результати все одно будуть плачевними ».