Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 19 березня 2013 р.

Інавгурація Папи Римського онлайн. Відео

Сьогоднішня урочиста інавгурація Папи Римського Франциска пройде на площі Святого Петра. Новий понтифік офіційно прийме святий престол у свої руки. Початок церемонії інавгурації Папи Франциск запланований на 9:30. Однак лідер католицької церкви прибуде на площу Святого Петра у Ватикані на півгодини раніше, щоб помолитися і зустрітися з прочанами. Як повідомляє газета Corriere della Sera, це буде унікальна зустріч понтифіка і вірян, яка не мала прецедентів. 

О 9:30 кардинали пройдуть до Вівтаря сповіді в базиліці святого Петра. Після цього Папа Франциск разом із патріархами католицьких церков східного обряду пройде через ворота Ватикану. Перед тим, як прийняти правління у католицькому місті-державі він помолиться перед могилою Святого Петра. Потім кардинали пройдуть на площу святого Петра, де кардинал протодиякон Жан-Луї Туро, який оголосив про обрання нового Папи Римського, накладе на Франциска паллій – стрічку із овечої вовни з вишитими чорними хрестами. А кардинал Анджело Содано одягне на палець Папи Франциска перстень рибака. 

На церемонію вже прибули Вселенський Патріарх Варфоломій, представник РПЦ митрополит Іларіо (Алфєєв), президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер, президент Бразилії Ділма Русефф, президент Польщі Броніслав Коморовський, віце-прзидент США Джо Байден та президент Чилі Себастьян Пінера та інші офіційні особи.