Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 9 березня 2013 р.

Єпископ Іоан (Бойчук)

Єпи́скоп Іоа́н (в миру Бойчу́к Васи́ль Іва́нович) народився 6 березня 1957 року в селищі Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. З 1964 по 1972 рр. навчався у середній школі. У 1974 р. закінчив Брошнівське професійно-технічне училище. З 1976 по 1978 рр. — служба в радянській армії. У 1978 — 1984 рр. працював в Надвірнянському лісокомбінаті, навчався в лісотехнічній школі. З 1984 по 1987 рр. навчався в Московській Духовній Семінарії. У 1986 р. рукоположений в сан диякона, а в 1987 р. — на священика. 1987 року направлений для пастирського служіння в Івано-Франківську єпархію.

24 червня 1996 р. возведений у сан архимандрита митрополитом Галицьким Андрієм (Абрамчуком). 7 липня 1996 р. рукоположений в сан єпископа та призначений керуючим Рівненсько-Острозькою єпархією. 11 листопада 1996 р. призначений керуючим Житомирсько-Овруцькою єпархією. 4 квітня 1997 р. призначений єпископом Коломийським і Косівським, керуючим Коломийською єпархією УПЦ Київського Патріархату. Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня (23.01.2004 р.), Ордену Юрія переможця (14.12.2006 р.) та Ордену Святого Миколая Чудотворця (06.03.2007 р.).

У зв’язку з важкою хворобою (інсульт) преосвященний Іоан, єпископ Коломийський і Косівський, не може відправляти богослужіння та здійснювати керівництво єпархією. Тому, рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 08 березня 2013 року було прийнято рішення  звільнити його від управління Коломийською єпархією за станом здоров’я та почислити його на спокій. Також Синод дякує преосвященному єпископу Іоану (Бойчуку) за понесені труди та закликає піднести молитви за його здоров’я. (Журнал №14)