Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 20 березня 2013 р.

Архієпископ Святослав зустрівся з священиками діаспори

Блаженніший Святослав зустрівся з українськими душпастирями Італії та Іспанії. Зустріч була проведена в рамках спільних великопісних реколекцій, що їх цього року душпастирі з України проходять у м. Ріано неподалік Рима. «Я вдячний Богові, що дав мені можливість у другий день Великого посту бути разом із вами та молитися за наших людей, які змушені перебувати за межами своєї Батьківщини», – цитує Блаженнішого Святослава прес-служба УГКЦ в Італії.

Глава УГКЦ поділився зі священиками своїми роздумами над проповіддю Святішого Отця Франциска з нагоди початку його служіння як Єпископа Рима: «Найголовніше словом, яке Папа Римський вживав, було слово “хранити”. Зберігати Божі дари, що їх ми отримуємо в щоденному житті, та опікуватися людською особою – основні завдання кожного з нас, зокрема тих, кому поручені людські душі. Найбільша влада, яку має духовна особа, – це влада служити».  

Архієпископ Святослав зустрівся з священиками діаспори
Згадуючи часи свого єпископського служіння в Аргентині, Предстоятель УГКЦ зазначив: «Кардинал Бергольо був для мене не лише тим, кому я довіряв, а й тим, хто мене сильно підтримував. Я мав нагоду багато з ним спілкуватися і він допомагав нам у всіх проблемах, з якими ми до нього зверталися».

«Однак я ніколи не сподівався, що зустрінуся з кардиналом Бергольо при гробі св. апостола Петра, як це було сьогодні», – додав Блаженніший Святослав. Окрім цього, Глава УГКЦ обговорив зі священиками головніші засади душпастирської діяльності для мігрантів з України, наголосив на значенні реалізації Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року та закликав присутніх до «переосмислення наших методів душпастирського служіння відповідно до Божої волі в тих обставинах, у яких ми покликані служити нашим людям».