Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 9 березня 2013 р.

У Тернополі проведуть фестиваль духовної пісні. Відео

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на телеканал ІНТБ, близько 10 закордонних хорових колективів заспівають у Тернополі. В місті втретє відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословіння». Захід триватиме з 18 по 21 квітня. Як зазначив начальник міського управління культури і мистецтв, кількість українських колективів ще не визначено.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради: «Скоро відбудеться духовна рада і на ній назвуть точну дату і запрошені наші колективи. Традиційно наші церкви приймають участь у цьому фестивалі. Окрім того, буде складений графік виступів закордонних і наших колективів у церквах міста».

Олександр Смик каже, що перед проведенням конкурсу не варто говорити про фаворитів фестивалю. Адже як показує досвід попередніх років, трапляються несподіванки.

«Це конкурсний фестиваль. Ми не знаємо, який репертуар привезе той чи інший колектив. Повірте мені, несподіванки бувають. В минулому році такі румуни приїхали, що просто «лялічка». Тобто ми не знаємо, хто які пісні привезе і який репертуар цього року. От тим і цікаво, щоб все подивитись. Але ми, усвідомлюючи рівень запрошених колективів, додаємо ваги журі. Журі буде визначати майстерність, а не пріоритети, хто нам ближчий, хто побратим, хто не побратим. Майстерність – це основа цього фестивалю».

Конкурс для представників різних християнських конфесій проведуть у номінаціях: хорові колективи, вокальні групи, соло вокалісти у двох вікових категоріях: від 14 до 17 і старші 18 років. Переможці та учасники отримають вишиті дипломи на згадку про фестиваль. Також оргкомітет готує для колективів багато приємних несподіванок, каже Олександр Смик.