Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 березня 2013 р.

Експерт назвав фаворитів на конклаві

Добре інформований в ватиканських справах експерт Андреа Торніеллі вважає італійського кардинала Анджело Сколу і бразильського кардинала Оділо Шерера найсильнішими кандидатами на відчиненому у вівторок конклаві з виборів нового Папи Римського. Виступи на сесіях колегії кардиналів у Ватикані і неформальні консультації, що відбуваються поза засіданнями, тих, хто візьме участь у виборах, Торніеллі, який за останні роки зробив низку точних прогнозів, називає "еквівалентом політичних праймеріз".

Як повідомив портал Vatican Insider, на його думку, кардинали з різних груп намагаються зрозуміти, у кого з кандидатів найбільш високі шанси отримати більшість і стати найсильнішим кандидатом від групи.

"Архієпископ Мілана Анджело Скола - твердий кандидат на папський престол", - наголосив Торніеллі і додав, що вже в першому турі Скола набере значну кількість голосів. Фаворитами першого туру з тієї ж групи експерт називає американського кардинала Тімоті Долана і канадського кардинала Марка Уелле.

На його думку, кардинали, які схильні проголосувати за них, схожі за своїми поглядами, тому у другому турі всі їхні голоси можуть бути віддані лідеру цієї "трійки" за результатами першого туру, і, швидше за все, їм виявиться Скола. До кандидатів "другого ешелону" в цій же групі експерт відносить угорського кардинала Петера Ерде і американського кардинала Шона О'Меллі. Експерт визнає, що в порівнянні з 2005 роком, де був один явний фаворит, перед нинішнім конклавом набагато більше невизначеності. Разом з тим Торніеллі вважає, що принцип голосування "за свого" - за національною ознакою - зараз буде грати мінімальну роль, тому що кордони між різними групами пролягають в інших площинах - їх голосування визначається баченням майбутнього Церкви і ступенем усвідомлення необхідності реформ Римської курії.

За словами експерта, в кожній з груп "кардинали шукають духовно глибокого кандидата, який в той же час в змозі управляти, спілкуватися і вести діалог".

Групі, передбачуваним лідером якої може стати кардинал Скола, на думку Торніеллі, протистоїть інша, де більшість голосів пророкують бразильському кардиналу Оділо Шереру, який має великий досвід роботи в Римській курії, а також є членом наглядової ради Банку Ватикану. Кардинали, які працюють у Ватикані, швидше за все, будуть голосувати за нього, наголошує Торніеллі. У "другому ешелоні" цієї групи - глава Папської ради з культури кардинал Джанфранко Равазі, якому можуть віддати голоси кардинали, близькі до держсекретаря Ватикану Тарчізіо Бертоне.

Нагадаємо, що конклав з обрання нового Папи Римського розпочнеться у вівторок. Як повідомлялося, в суботу на даху всесвітньо відомої Сікстинської капели службовці пожежної охорони Ватикану встановили мідну трубу, білий дим з якої повинен буде провістити світу про обрання нового Папи Римського.