Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 березня 2013 р.

Про підсумки Священного Синоду Кіпрської Церкви

6 березня 2013 року, під головуванням Блаженнішого Хризостома, Архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру, відбулося позачергове засідання Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, на якому були розглянуті законопроекти кіпрського уряду про кремацію померлих, про зміну в договорі про вільне співжиття, а також рішення про звільнення учнів від обов'язкового відвідування уроку релігії.  

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на грецьке агенство церковних новин "Ромфея", митрополит Пафосу Георгій прокоментував для представників ЗМІ законопроекти уряду в тому дусі, що закони не можуть зводити відхилення в норму.  

На питання про те, чи продовжує Священний Синод займати жорстко негативну позицію в питанні про кремацію померлих митрополит зауважив, що позицію Церкви не можна назвати жорстко негативною тому, що це питання не відноситься до області догматики: тут мова йде про традиції Церкви, оскільки при Другому Пришесті Бог зможе воскресити померлих і з попелу. Однак, за словами архієрея, саме на цій традиції будується принципова позиція Церкви, яку вона пропонує прийняти віруючим, в іншому ж випадку відспівування тіл покійних, призначених до кремації, відбуватися не буде.  

Митр.Пафосський Георгій розповів про підсумки Священного Синоду Кіпрської Церкви
Щодо законопроекту про зміни в договорі про вільне співжиття, Високопреосвященний Владика Георгій підкреслив, що Церква не допускає співжиття двох людей поза Таїнством Шлюбу. Союз чоловіка і жінки спрямований на духовне вдосконалення подружжя, а тому їх відносини в Таїнстві Шлюбу символізують відносини між Христом і Церквою. Тим більше, Церква не може допустити співжиття осіб однієї статі на тій підставі, що, за словами представника Кіпрської Церкви, Святе Письмо говорить про те, що Бог створив тільки «чоловічу стать і жіночу». Тим, хто має схильність до гомосексуалізму, митрополит Пафський від імені Церкви порадив вести духовну боротьбу для того, щоб позбутися від нього, подібно тому, як ведуть боротьбу з іншими пристрастями. 

Закони, як вважає митрополит, повинні не просто регулювати соціальні відмінності, і мета їх полягає не в задоволення людських пристрастей, але, головним чином, у вихованні людей, а також у тому, щоб відхилення не зводити в норму.

У питанні про звільнення учнів від обов'язкового відвідування уроку релігії Церква вважає, що зайва чутливість до іновірних породжує величезну несправедливість стосовно переважної більшості учнів-греків. До того ж в рамках цього предмета учні, так чи інакше, знайомляться з іншими релігіями і загальнолюдськими цінностями.