Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 19 березня 2013 р.

Грищенко в Римі зустрівся з главою УГКЦ


Віце-прем'єр України Костянтин Грищенко, який очолив делегацію України на церемонії інтронізації Папи Римського Франциска у Ватикані, і глава УГКЦ Святослав (Шевчук) провели зустріч в українському духовно-культурному центрі на території собору Святої Софії в Римі.

Грищенко і глава Української греко-католицької церкви обговорили питання, пов'язані з підготовкою до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, йшлося про міжнародний аспект святкувань. "Ювілейна річниця творчості Кобзаря повинна відзначатися не тільки в Україні, але й за її межами", - зазначив Грищенко.

Віце-прем'єр і глава УГКЦ також обмінялися думками щодо підготовки до святкування 1025-річчя хрещення Русі. Співрозмовники відзначили, зокрема, об'єднавчий характер святкувань та їхню важливість для плідного державно-конфесійного діалогу, наголосили в прес-службі.

Нагадаємо, в інтерв'ю телеканалу Россия -1 голова відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон заявив, що в Російській православній церкві стурбовані діяльністю Української греко-католицької церкви. Митрополит Іларіон (Алфеєв) висловив сподівання, що новий Папа Римський Франциск "не буде підтримувати експансію українських греко-католиків".

За матерiалами: Інтерфакс-Україна