Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 9 березня 2013 р.

Антіохійський Патріархат образився на Єрусалимський

Грецькі агентства церковних новин "Амен" і "Ромфея" повідомили про те, що Антіохійський Патріархат висловив протест у зв'язку з обранням 4 березня 2013 Священним Синодом Єрусалимської Православної Церкви архімандрита Макарія архієпископом Катарським. Антіохійська Православна Церква вважає, що Катар разом з іншими арабськими країнами Перської затоки входять в її юрисдикцію.  

У протесті Антіохійського Патріархату говориться, що "дане рішення завдає глибоку рану братнім зв'язкам між Церквами Антіохії і Єрусалиму. Ця дія скоєна в критичний період, який переживає Церква на Близькому Сході, в час, коли існує загроза самому існуванню християн в цьому регіоні".

Антіохійський Патріархат образився на Єрусалимський
У відповідь Єрусалимський Патріархат заявив, що ще в 1996 р. покійний Патріарх Діодор призначив в Катар свого представника - нинішнього Патріарха Феофіла III, який відкрив там перший православний храм в ім'я св. великомученика Георгія Побідоносця і прп. Ісаака Сиріна, що не викликало жодної реакції в Антіохійської Церкви, і сподівається, що це непорозуміння між Церквами-Сестрами буде залагоджено. Крім того, журналісти зазначають, що в 2010 р. Патріарх Феофіл здійснив пастирську поїздку в Катар і звершив Божественну літургію в новозбудованому храмі.