Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 березня 2013 р.

Сербський Патріарх засудив "цивілізовану" Європу

20 березня 2013 в будівлі юридичного факультету Белградського університету відбувся захід за участю Святішого Патріарха Сербського Іринея, присвячене дев'ятиріччю сумних подій березня 2004 року, які пов'язані з масовими антисербськими погромами в Косово і Метохії.   За словами Предстоятеля Сербської Православної Церкви, «питання про визнання або поділ Косово не стоїть. Необхідно знайти справедливе рішення Косівської проблеми, від чого залежить наша доля ».  

Святіший Патріарх Іриней застеріг від небезпечного розвитку подій, підкресливши, що в разі, «якщо не буде знайдено справедливого рішення, то ситуація буде схожа на порохову бочку, що не послужить до добра ні одному народові, ні іншому».  

«Поки в Косово є Церкви, Косово буде нашим», - сказав Предстоятель Сербської Церкви і додав, що Церква зробить все, щоб залишитися зі своїм народом.  «У нас зруйнували монастирі, церкви, будинки, вигнали жителів і зробили те, що не зробив би ніякої цивілізований народ - розорили наші могили», підкреслив Предстоятель Сербської Церкви.
Сербський Патріарх засудив "цивілізовану" Європу
За словами Його Святості, «все це є кульмінацією безкультур'я і беззаконня, за якими криється бажання знайти можливість стверджувати, що все це було не сербським».  

На завершення свого виступу Святіший Патріарх Сербський Іриней зауважив: «Все це відбувається під носом у заможньої та цивілізованої Європи. Ідея ж Косова та косовський заповіт не померли, але живі. Для того, щоб зберегти Косово, необхідна, перш за все, єдність ».