вівторок, 5 березня 2013 р.

Столичний протоієрей "з ласки Божої" їздить у стильному пальті на джипі за $ 100 тис. Відео

Куди йдуть церковні пожертви? Хто контролює мільярдні капітали священиків? Поставивши це запитання, програма "Гроші" знайшла людину, яка двадцять років відповідала за гроші заможних столичних церков. І спробувала дізнатись, хто він - духовник чи бізнесмен? Свято-Іллінський храм - це тільки на перший погляд звичайна стародавня церква. Перед візитом протоієрея більше десяти не монахів, а дивних молодиків вилизують церковне подвір'я.

Тут править не простий священик, а благочинний. Він двадцять років наглядав за столичними церквами. Ікона стилю протоієрей Віталій Косовський їздить на "віслюку" під $ 100 тис. В нього березнева засмага, барсетка, ряса за останнім писком моди.

Отець Віталій у стародавньому храмі буває дуже зрідка. Набагато частіше надає перевагу сучасним витворам архітектури, зазначає програма. Сусіди священика розповіли телевізійникам, у якому будинку живе Косовський. Це зовсім не маленька "келія".

У самому будинку журналістам через домофон повідомили, що отця Віталія вдома немає. А за всіма питаннями відправили до матушки.

Косовський більше двадцяти років був благочинним храмів Києва, і саме йому мали передавати гроші усі приходи. Панотець Віталій, зокрема, відспівував міністра-самогубця Кравченка, а за церковним прейскурантом це не дешево. Також він за якісь заслуги нагородив президента федерації греко-римської боротьби, сина відомого авторитета Киселя.

Журналістам отець Віталій заявив, що не дає інтерв'ю. А на прохання поділитися секретом успіху, зокрема тим, звідки в нього дорога машина і будинок під Києвом, Косовський відповів: "Це з ласки Божої".

Журналіст програми Гроші
Михайло Ткач