Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 16 березня 2013 р.

Розколи: Лефевристи й собі привітали Папу

Священиче братство св. Пія Х, що об'єднує послідовників єпископа-схизматика Марселя Лефевра і досі не відновило офіційне спілкування з Римом, 13 березня виступило з заявою з приводу обрання кардинала Бергольо новим Папою. Члени братства, центр якого знаходиться в швейцарському Менцінгене (Еконі), моляться про те, щоб «Бог щедро дарував новому понтифіку благодать, необхідну для несення його важкого служіння». 

«І нехай зможе новий Папа, за допомогою Божественного Провидіння, затвердити у вірі своїх братів», - каже заява лефевристів, які потім наводять цитату з промови їхнього покровителя - св. Пія Х - при вступі на папський престол у 1903 році: «Ми не хочемо бути не ким іншим і, з Божою допомогою, будемо - посеред людських спільнот - не ким іншим, як служителями Бога, Який наділив нас цією владою. Його інтереси - це наші інтереси. Присвятити їм наші сили і наше життя - таке наше непохитне рішення ».

В той же час переговори між Ватиканом і Братством св. Пія Х, що відділився від Римської Церкви у 1988 році, на даний час припинені. Ще 8 лютого поточного року префект Конгрегації віровчення архієпископ Герхард Людвіг Мюллер направив лефевристам «ультиматум», в якому закликав їх прийняти до 22 лютого так звану «веронавчальну преамбулу», без згоди з якою подальші переговори про возз'єднання братства св. Пія з Римською Церквою були б неможливі. Однак лефевристи так і не відновили переговори з Ватиканом. Зважаючи на відхід на спокій папи Бенедикта XVI подальшу долю схизматичних братства належить вирішувати новому понтифіку - Франциску.

 Швейцарський Менцінгене (Екон) 
Незабаром після цілком коректного за формою комюніке керівництва Братства св. Пія Х надбанням гласності стало куди більш різка заява глави Південноамериканського відділення Братства абата Крістіана Бушакура. Бушакур пише, що сам він п'ять або шість разів особисто зустрічався з кардиналом Бергольо під час перебування останнього архієпископом Буенос-Айреса і що Бергольо завжди був готовий піти йому назустріч. 

При цьому лефеврист висловлює невдоволення «войовничим смиренням» Папи Франциска, яке, на його думку, проявилося в тому, що новообраний понтифік з'явився на лоджії собору св. Петра без столи та моццетти - парадної пелерини. Лідер південноамериканських лефевристів вважає, що при новому Папі в Римській Церкві відновляться меси «в стилі Павла VI», який був противником пишноти богослужінь.