Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Будьте здорові: у Папи немає одієї легені

Незабаром після того, як світ дізнався, що 266-м єпископом Риму став аргентинський кардинал Хорхе Маріо Бергольо, низка ЗМІ поширила інформацію, що у нового Папи - одна легеня. Другу він втратив ще в молодості внаслідок інфекційної хвороби. Відповідаючи сьогодні на запитання журналістів про здоров'я Папи прес-секретар Ватикану священик Федеріко Ломбарді підтвердив, що близько 40 років тому у Хорхе Маріо Бергольо дійсно була видалена частина легені, проте «ця обставина ніколи не було перешкодою для ритму його життя, для його роботи, для пастирського служіння. Це наочно показує його служіння в Буенос-айреськая єпархії, керівництво якої вимагає повної самовіддачі».

Британські журналісти вирішили дізнатися, що вважають з цього приводу провідні лікарі-пульмонологи. І ось що вони почули. Втрата однієї легені зовсім не обов'язково повинна привести до помітного погіршення здоров'я, хоча така людина стає менш витривалою до фізичних навантажень.

«Швидше за все, він не зміг би пробігти марафонську дистанцію - але я не думаю, що такий забіг входить в плани Папи», - зауважив д-р Пітер Опеншоу, директор Центру респіраторних інфекцій в Імператорському коледжі Лондона. При цьому Опеншоу зазначив, що зважаючи на відсутність легені грудна клітка Папи Франциска могла набути не зовсім звичайні обриси. Можливо, рентгенівський знімок з першого погляду міг би налякати лікарів, не знайомих з суттю проблеми, сказав провідний британський фахівець. Проте, зрозумівши в чому справа вони б не стали тривожитися.

За словами д-ра Опеншоу, здорова легеня, швидше за все, збільшилася в розмірі і в значній мірі компенсує відсутність іншої, повідомляє FoxNews.

Що стосується причини настільки радикального хірургічного заходу, як видалення легені, то для експертів вона очевидна - це відсутність антибіотиків в той час, коли майбутній Папа заразився легеневою інфекцією. Сьогодні ніхто б не став вдаватися до видалення легені, вважають лікарі, але 40 років тому хірургічна операція представлялася єдиним способом врятувати хворого, говорить провідний пульмонолог лондонської Школи гігієни і тропічної медицини Дженніфер Квінт.

Те, як виглядає Папа Франциск у свої 76, красномовно свідчить, що видалення легені не завдало відчутної шкоди його здоров'ю, впевнена д-р Квінт. «Якби та операція викликала якісь ускладнення, їх наслідки були б сьогодні в наявності», - говорить вона.