Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 16 березня 2013 р.

Ось тобі й маєш: кардинал заступився за педофілів

Південноафриканський кардинал Вілфрід Фокс Напье, який брав участь в недавніх виборах Папи Римського, назвав педофілію "психологічним недугою, а не злочином". В інтерв'ю ВВС Напье, що є архієпископом Дурбана, висловив думку, що люди, які піддалися в дитинстві насильству на сексуальному ґрунті, а потім самі у свідомому віці здійснили щось подібне, потребують лікарської допомоги.

Відповідаючи на запитання про випадки педофілії в католицької церкви, кардинал розповів про те, що знав щонайменше двох священиків, звинувачених у педофілії, які самі в дитинстві піддалися сексуальному насильству. "Я не думаю, що ми можемо взяти на себе відповідальність стверджувати, що така людина заслуговує на покарання. Йому самому було завдано шкоди", - висловив думку архієпископ Дурбана.

Ось тобі й маєш: кардинал заступився за педофілів
Виступ ієрарха католицької церкви викликало різку критику з боку тих, хто постраждав від дій священиків-педофілів. "Якщо це розлад, нехай буде так. Але в той же час це є і злочином. Злочини повинні каратися. Злочинці повинні нести відповідальність за те, що вчинили і чинять", - заявила Барбара Дорріс з американської організації з захисту жертв cвященників-педофілів Survivors Network of those Abused by Priests.