Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 2 березня 2013 р.

Католики в Буковелі стали на лижі. Відео

На Івано-Франківщині священики подалися в лижники. У Карпатах відбувся перший показовий гірськолижний спуск священнослужителів греко-католицької церкви. У такий спосіб святі отці вирішили провести зиму й зустріти весну. А ще - продемонструвати, що вони - такі ж активні люди, які і представники інших професій. У підрясниках - на лижі. Майже півтори сотні представників духовенства з усіх регіонів країни зібралися, щоб попрощатися із зимою у Карпатах. На нібито забобонній, 13 трасі, вони змагалися у гігант-слаломі. Отець Михайло на лижах вже 20 років. Щозими він катається з дружиною і п'ятьма дітьми.

Отець Михайло Демид, священик (м. Львів): - Хочемо показати світові, що священики - це такі самі люди, як і інші. Як і лікарі можуть кататися чи військовослужбовці, і так само священики. Тобто ми хочемо якийсь позитивний імпульс дати собі і суспільству. Учасники незвичних змагань - не лише священнослужителі, а й їхні родичі та семінаристи.

Максим Білий, студент Львівської духовної семінарії: - Мені здається, що це такий виклик, перемога над собою, і тому я тут, я хочу перемагати. До змагань учасників тренували в лижній школі. Однак більшість священиків, зізнаються інструктори - й без того катаються досить вправно.

Михайло Антонюк, заступник керівника лижної школи: - Я ніколи не думав , що священики такого рівня можуть їздити на лижах, завжди не уявляв, як це може бути, коли вони мають час тренуватися. Але серед даних учасників підібралась досить сильна команда. Тим часом незвичний одяг лижників у рясах неабияк вразив пересічних туристів.

Геннадій, лижник: - Спросил, что за плащ ? Они говорят, это не плащ, это ряса. Говорю, может это чтобы ветер ловить или знать, куда двигаться. Нет, говорят, мы просто в рясах решили посоревноваться. Та на фінальні заїзди на швидкість більшість священників таки зняли підрясники. Кажуть - щоб зекономити навіть лічені долі секунд.

Автор: Роман Турій. Оператор: Сергій Попович. Перший Національний.