Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 22 березня 2013 р.

Чхав на Москву: Відомий архімандрит скасував анафему

В Українській Православній Церкві Московського Патріархату нагадали, що анафема, яку колись оголосили гетьману Івану Мазепі, є недійсною, повідомили церковники після молебню за упокій полководця. "Навіть у разі проголошення анафеми, вона є недійсною з моменту її винесення, оскільки була здійснена всупереч церковним канонам - з політичних мотивів, без дотримання соборності всієї повноти Церкви та під політичним примусом московського царя-імператора Петра I. За таких умов навіть постановка питання, з канонічної точки зору, не підлягає розгляду", - заявив архімандрит Віктор (Бедь).  

Професор Бедь також зауважив, що в архівах немає і не було документів про оголошення Мазепі анафеми, що автоматично спростовує цей факт.
Чхав на Москву: Відомий архімандрит скасував анафему
"І якщо у когось і виникають сумніви щодо встановлення або не накладення анафеми щодо Івана Мазепи, то вони не несуть за собою ніяких канонічних наслідків, оскільки рішенням Помісного Собору Руської Православної Церкви 1917 - 1918 рр. усі анафеми, які були оголошені з політичних причин, скасовані", - наголосив він.