Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 березня 2013 р.

В столиці Греції таки постане...мечеть

За даними найбільшої грецької щоденної газети Греції «Та неа» («Новини») прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас дав добро на зведення мечеті в столиці Греції - місті Афіни. Найближчим часом буде обрана підрядна організація і почнуться будівельні роботи. Мечеть в районі Вотанікос (Ботанічний сад) стане першою легальною ісламською культовою спорудою в столиці Греції. Варто відзначити, що в даний час в Афінах і Піреї існує ціла мережа нелегальних мечетей, розташованих в підвальних приміщеннях і гаражах (їх загальна чисельність наближається до сотні).

Плани по будівництву мечеті в столиці Греції викликали неоднозначну реакцію у грецьких ієрархів. Афінський Архієпископ Ієронім висловився на підтримку ініціативи влади, заявивши про необхідність поважати права релігійних меншин. У той же час митрополит Пірейський Серафим у судовому порядку зажадав визнати законопроект про будівництво мечеті «антиконституційним і антигрецьким»

В столиці Греції таки постане...мечеть
Будівництво мечеті обійдеться грецьким платникам податків в 846.000 євро. При цьому будівлю буде побудовано в сучасній архітектурній стилістиці та без мінаретів. У безпосередній близькості від місця, де буде побудована мечеть, знаходиться православний храм святого Христофора. В той же час в районі відсутня масова житлова забудова, що, на думку влади, дозволить уникнути перетворення прилеглої території в гетто.