Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 2 березня 2013 р.

Колишнього мера Салонік посадили на все життя

Колишній мер Cалонік - другого за величиною міста Греції, а також двоє інших колишніх урядовців засуджені на довічні тюремні терміни за розтрату казенних коштів на загальну суму майже в 18 млн євро. У рішенні суду йдеться, що Василіс Папагеоргопулос відігравав ключову роль у махінаціях, які мали місце в 1999-2008 роках. Повідомляється, що це найбільш суворий вирок, який коли-небудь виносився в Греції стосовно корумпованих політиків. Однак навіть після винесення вердикту Папагеоргопулос продовжував стверджувати, що він невинний.

"Я заявляю, що не маю нічого спільного з цією справою", - заявив він в суді, повідомляють місцеві ЗМІ. "Деяким людям доведеться шкодувати про це до самої могили", - додав колишній мер. За його словами, суд над ним перетворився на "політичний процес". Папагеоргопулос був мером Салонік з 1999 по 2010 рік. На початку 1990-х він обіймав посаду заступника міністра спорту. Такі ж терміни отримали колишній генеральний секретар і скарбник муніципалітету Міхаліс Лемуссіас і Панагіотіс Саксоніс. Очікується, що всі вони оскаржать рішення суду.

Як було повідомлено в ході судових слухань, в обов'язки Саксоніса входило пересилання частини заробітної плати співробітників місцевої влади до фондів соціального страхування. За словами обвинувачів, Саксоніс утримував ці кошти та, відрахувавши собі 10%, залишок грошей перекладав Лемуссіасу, який ділив їх навпіл з Папагеоргопулосом. Суду також було повідомлено, що спочатку ці кошти переводилися на спільний рахунок Папагеоргопулоса і Лемуссіаса.

Колишнього мера Салонік посадили на все життя
Розслідування фінансового стану справ у муніципалітеті почалося після скарг, що надійшли про мільйонні недосдачах. За словами кореспондента Бі-бі-сі в Афінах Марка Лоуен, незважаючи на те, що багато грецьких політиків загрузли в скандалах і непотизмі, довгий час їх вважали "недоторканними". У 2012 році міжнародна організація Transparency International назвала Грецію найкорумпованішою країною Євросоюзу. І чим жорсткішими стають заходи економії в країні, додає кореспондент Бі-бі-сі, тим гучніше лунають заклики про те, що політиків повинно бути притягнено до суворої відповідальності.