Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 березня 2013 р.

Триває месса перед виборами Папи. Відео

Остання меса перед початком конклаву триває у соборі святого Петра у Ватикані. Після неї 115 кардиналів вирушать до Сикстинської капели, де розпочнеться процедура обрання нового Папи Римського. Перше голосування розпочнеться о шостій вечора за київським часом. Про результати ми дізнаємося, коли кардинали підрахують голоси та спалять бюлетені. Якщо з димаря над капелою піде білий дим - Папу обрано, чорний - голосування триватиме. На цьому конклаві до традиційної грубки додали ще одну, з електронним начинням, яка контролюватиме колір диму, щоб уникнути непорозумінь. Конклав відбувається за посилених заходів безпеки.

У Сикстинській капелі заклеїли вікна матовим папером. Приміщення обшукали на предмет підслухових пристроїв та встановили електроніку, яка блокує зв'язок. Напередодні усі 90 осіб, причетних до організації конклаву, склали обітницю мовчання. Якщо вони її порушать - працівників Ватикану можуть відлучити від церкви.

Така увага до таємності пов'язана з тим, що під час попереднього конклаву, у 2005-му, німецький кардинал повідомив про обрання Йосипа Ратцингера ще до офіційного оголошення. Серед фаворитів папських виборів аналітики називають міланського архієпископа Анжело Сколу, канадійця Марка Велле, австрійця Кристофа Шьонборна та ще кількох впливових церковників.