Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Напруга зростає: миряни заступилися за Онуфрія

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на 20 хвилин-Вінниця, учора, 14 березня 2013 року у вінницькому прес-клубі миряни зібрали прес-конференцію з приводу звільнення архієпископа Онуфрія (Хаврука) з посади керуючого єпархією. Адвокат архієпископа Сніжана Губенко розповіла про свій погляд на обставини звільнення.

- Восьмого березня рішенням Священого Синоду перевели Онуфрія у Чернівецьку єпархію , але з цим рішенням миряни не згодні, - каже адвокат Сніжана Губенко. – Декілька священників – п’ять-вісім чоловік, що працювали не зовсім прийнятно для Онуфрія, вирішили його звільнити, написавши на нього скаргу. В ній головним чином йшлося про те, що Онуфрія не люблять, він нічого не робить і вимагає у священників кошти.

До Вінниці направили групу перевіряючих. Комісія встановила, що 90% духовенства підтримують свого керуючого. Але цей висновок не був поширений серед членів Синоду. І коли Онуфрія викликали у Київ, з’явилась заява про звільнення, яку він не писав. 

Миряни УПЦ (КП) заступаються за Онуфрія, якого звільнили з посади керуючого вінницькою єпархією
Після цього до патріархії поїхала делегація, з якої з Філаретом зустрілось лише троє людей. Нам сказали, що рішення прийнято і нас слухати не збираються, після чого виставили за двері. За день до другого Синоду Онуфрія знову викликали у Київ і він підписав заяву про звільнення. Це викликало велике обурення і протести з боку священників і мирян.  

Сніжана Губенко в підтвердження своїх слів наводить приклад про те, як зустрічали нового керуючого єпархією єпископа Михаїла (Бондарчука) – замість105 священиків до Вінниці приїхало 30.

На прес-конференцію запросили і мирян, які завжди підтримували Онуфрія і були близько з ним знайомі. Люди переконують, що його звільнили ті, хто був найбільш наближеним. - Вночі, коли Онуфрій перебував у Вінниці останній день, у церкву на Станіславського прийшли два батюшки, - каже одна з мирянок Оксана Кобець. – Онуфрій спустився у церкву з єпархії (будівлі стоять впритул), і викликав міліцію. А ці священники зателефонували у Київ зі словами, що Онуфрій «вивозить єпархію» і коли приїхала міліція, казали, що це вони її викликали.

Зараз люди мають намір самостійно навести лад у вінницькій єпархії за допомогою громадської організації, що створюють. Називатиметься вона «За висоту духовності України». Першою справою організації стане покарання священників, що написали скаргу на Онуфрія – на них планують подати до суду.  

За матеріалами http://20minut.ua