Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 березня 2013 р.

Болгарська Церква номінована на Нобелівську премію

Почесний член Парламентської асамблеї Ради Європи Лічезару Тошев ініціював номінацію Болгарської православної церкви на Нобелівську премію миру. У цьому році Болгарія відзначила 70-річчя порятунку болгарських євреїв під час Другої світової війни. Зазначимо, що вищі духовні діячі БПЦ зіграли вирішальну роль у порятунку єврейської нацменшини, оскільки БПЦ виявилася єдиною православною церквою, яка перебувала під територіальним контролем Гітлера.

"Відкритість БПЦ, її проповідництво і церковна діяльність стимулювали болгарську громадськість сформувати серйозний опір проти депортації болгарських євреїв", - підкреслюють в Патріархії.  

У повідомленні Священного Синоду Болгарської Православної Церкви йдеться, що ініціатором і духовним двигуном порятунку євреїв від фашистських концтаборів була Болгарська Православна Церква. Нагадаємо, що лауреата престижної премії оголосять в жовтні цього року. Раніше повідомлялося, що на Нобелівську премію миру в 2013 році претендує рекордна кількість кандидатів – 259, з яких 50 – громадські та міжнародні організації.