Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 березня 2013 р.

Вірні УАПЦ зведуть у Львові дерев'яну церкву

Храм зведуть на 15 сотках землі на вулиці Вернадського, біля будинку №2. Святий дім матиме форму хреста та буде невеликим за розмірами -- 15 на 9 метрів. Його збудують у традиціях галицького храмого будівництва, а поряд облаштують дитячий майданчик. Ініціатива щодо зведення нового храму належить релігійній громаді УАПЦ парафії Пресвятої Тройці Сихівського району. "Храм буде називатися Пресвятої Тройці, -- розповів Владика Макарій (Малетич), Митрополит Львівський УАПЦ.

-- Потреба в його будівництві викликана проханням людей, особливо старшого віку, яким важко добиратися до церков в інших районах, а поблизу в цьому районі храму немає". Відтак парафіяни та майбутній настоятель святині шукатимуть кошти на будівництво серед жертводавців. Як зауважив владика Макарій, зібрати потрібно не менш як 15-20 тисяч доларів, закупити й привезти будівельний матеріал.

"Будівництво дерев'яного храму має свої особливості -- його слів розпочати і відразу ж завершити, -- говорить митрополит Макарій. -- Дерево -- не цегла, тож стояти без накриття кілька років не зможе".  

Зводитимуть храм майстри з Карпатського регіону, які мають досвід будівництва дерев'яних храмів у галицьких традиціях.