Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 березня 2013 р.

У Парижі греко-католики відсвяткують свою єпархію

8-10 березня в Парижі відбудуться святкування з нагоди піднесення до гідності єпархії Апостольського екзархату для українців візантійського обряду, що проживають у Франції. Тепер колишній екзархат носить титул Паризька єпархія святого Володимира Великого для українців візантійського обряду.

У святкуваннях візьмуть участь духовенство та вірні єпархії, владика Йосафат Говера, екзарх Луцький УГКЦ, владика Гліб Лончина з Єпархії Пресвятої Родини з осідком у Лондоні, представники Українського католицького університету, повідомляє прес-служба єпархії.

«Беручи до уваги зрілість нашої Церкви у Західній Європі, зростання кількості вірних та прохання Синоду єпископів Української Греко-Католциької Церкви, папа Бенедикт XVI підніс екзархат у Франції та країнах Бенілюксу до гідності єпархії. Саме цю подію ми хочемо молитовно осмислити, – зазначив глава Паризької єпархії УГКЦ владика Борис (Ґудзяк). – Хочемо подякувати Богові, що ми є, і що можемо бути разом в історичному центрі Парижу та свідчити про ті багатющі духовні дари, які характеризують нашу християнську українську культуру. Париж, Франція, весь світ потребують нашого свідчення про Божі діла у історії українського народу, Який потужною рукою вивів нас з дому неволі».

У Парижі відбудуться святкування піднесення до гідності єпархії Апостольського екзархату у Франції
Триденні святкування розпочнуться 8 лютого у катедрі святого Володимира Великого із зустрічі «Релігійно-духовне значення поетичної спадщини Тараса Шевченка», яку модеруватиме проректор УКУ Мирослав Маринович. «Для Парижа виступ українського провідного морального авторитета, в’язня радянських таборів Мирослава Мариновича – це надзвичайно важлива подія, і його рефлексії на тему релігійно-духовного змісту поезії Шевченка будуть свіжими та життєдайними», – пояснив владика Борис для сайту risu.org.ua

Довідка:

1960 року Папа Іван ХХІІІ створив Апостольський екзархат для українців у Франції. Першим екзархом став владика Володимир Маланчук, якого в 1982 році змінив владика Михаїл Гринчишин.

В липні 2012 року Папа Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів УГКЦ і призначив о. Бориса Ґудзяка, ректора Українського католицького університету, Апостольським екзархом для українців у Франції. 2 грудня владика Борис (Ґудзяк) був уведений в уряд. 19 січня 2013 року Папа Бенедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії з титулом Єпархія святого Володимира Великого в Парижі (Éparchie de Saint-Vladimir-le-Grand à Paris). У Паризькій єпархії УГКЦ є 25 душпастирських осередків і працює 16 священиків.

ПРОГРАМА СВЯТКУВАНЬ

П’ятниця 8 березня 201317:30 – Покладення квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку

18:00 – Свята Літургія

19:00 – Релігійно-духовне значення поетичної спадщини Тараса Шевченка (доповідач Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, колишній політв’язень, засновник Української Гельсінкської групи, публіцист)

Субота 9 березня 2013

09.00 – Архиєрейська Свята Літургія, яку очолить Преосвященний владика Йосафат Говера, Луцький екзархат (Cathèdrale Saint-Volodymyr le Gd, 51 rue des Saints-Pères, Paris 6e)

11.45 – Панахида на могилах єпархіального духовенства за всіх померлих єпископів, священиків, монахів і монахинь, вірних єпархії

Панахида на могилі Симона Петлюри, Головного отамана військ УНР, за усіх, хто віддав своє життя за волю України

15.00 – Конференція на тему : «Від Екзархату до Єпархії. Наше покликання в ХХІ столітті» (Cathèdrale Saint-Volodymyr le Grand, 51 rue des Saints-Pères, Paris 6e)

Доповідачі :

- Преосвященний Владика Борис Ґудзяк, єпарх Паризький

- Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету

- Презентація книги «Для вас я єпископ, з вами я християнин» Олег Турій, кандидат історичних наук, проректор Українського католицького університету

- «Українська єпархія з точки зору інших східно-християнських спільнот у Франції» Тома Валю продюсер програми "Віра, надія і традиції" на каналі France 2

- «Порівняльна перспектива та історія українських екзархатів у Франції та Великобританії» Михайло Плішка, докторант.

18.00 – Вечірня

19.15 – Концерт присвячений Тарасові Шевченкові.

Неділя 10 березня (Cathèdrale Saint-Volodymyr le Grand, 51 rue des Saints-Pères, Paris 6e)

08.30 Свята Літургія

10.00 Утреня

10.30 Архиєрейська Свята Літургія, яку очолить Преосвященний владика Гліб Лончина, Єпархія Пресвятої Родини з осідком у Лондоні

Після – святкове прийняття в парохіяльному залі