Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 28 березня 2013 р.

На Подолі встановлять пам’ятник до ювілею Хрещення

Київська влада розпорядилася провести у рамках підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі реставрацію низки пам’ятників, а також встановити на Подолі монумент на честь цієї дати. Як повідомили у КМДА, в рамках підготовки до цієї дати у столиці будуть здійснені необхідні ремонтно-реставраційні роботи пам’ятників архітектури: святому рівноапостольному князеві Володимиру і рівноапостольній княгині Ользі, Кирилу і Мефодію, апостолові Андрію Первозванному, інших сакральних споруд міста.

Крім того, на Набережному шосе у Києві буде встановлений монумент на честь 1025-річчя Хрещення Русі. Напередодні заступник київського міського голови - секретар Київради Галина Герега у складі української делегації взяла участь у першому засіданні церковно-суспільного комітету з підготовки святкування 1025-річчя Хрещення Русі, яке відбулося у Москві. За її словами, представники трьох країн-учасниць - України, Росії і Білорусі - визначили формат святкування. Так, підкреслила Герега, день Хрещення Русі повинен пройти "на всій території історичної Русі".  

"У Києві головні заходи заплановані на 27-28 липня, тобто на вихідні, тому наше завдання - зробити так, щоб до святкування залучилося якомога більше людей, особливо молоді. Ми повинні познайомити їх з духовними традиціями Русі, надихнути на хороші справи, залучити до віри", - зазначила секретар Київради.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у центрі Києва до святкування 1025-річчя Хрещення Русі у 2013 році планують закласти будівництво храмового комплексу на честь хрестителя Русі святого князя Володимира.