Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 20 березня 2013 р.

Скаже, як зав'яже: митрополит Павло про Папу

Сьогодні особливо актуальною темою для обговорення є призначення, а також інтронізація нового глави Католицької Церкви - Папи Римського. Своєю думкою щодо цих подій з редакцією сайту Києво-Печерської Лаври поділився її намісник митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло. Пряма мова:

- Мене трохи здивував ажіотаж на телебаченні - всі канали кілька днів говорили і показували програми про обрання Понтифіка. Чому ж, коли обиралися Болгарський та Антіохійський Патріархи, наші телеканали обійшли увагою ці події? З екранів телевізорів твердять: «Ми вибрали Папу! У нас є Папа » У них, може, і Папа, а у нас - Блаженніший Митрополит Володимир. Тому, не треба заявляти, що «ми вибрали» від імені всього народу.

Вони кажуть, що новий Папа любить Україну. Всі Папи люблять Україну тому, що вона - православна, а вони хочуть зробити її католицькою. Висвітлюючи цю тему, ЗМІ захоплено розповідають, що Папа Франциск виступив проти одностатевих шлюбів, проти абортів ... Але Православна Церква завжди виступала і виступає до сьогоднішнього дня проти цих беззаконь, содомського гріха та страшного гріха вбивства дітей в утробі. Чомусь православних Патріархів і єпископів наші телеканали не показують і не розказують про їх просвітницьку діяльність з цих питань. А адже ми не мовчимо - те, що сьогодні діється в світі, - це, дійсно, Содом і Гоморра. Блаженніший Митрополит Володимир та єпископат УПЦ в проповідях дуже часто говорять про страшні покарання за ці протиприродні гріхи.

Сумним є той факт що, обговорюючи обрання Папи, ніхто, крім одного католицького священика, здається з Аргентини, навіть не згадав про Христа. Значення має тільки Папа - найвпливовіша людина. Але не можна забувати, що впливових сьогодні дуже багато, а спасительний один - Богочоловік, про Якого потрібно завжди говорити в першу чергу. Вони вибрали свого Першосвятителя, нехай Господь допомагає йому в нелегкому служінні. Для мене Папа - єпископ, а те, що він став Предстоятелем Церкви - це інше питання. 

Не думаю, що настануть кардинальні зміни. Дай Бог, щоб його політика церковного управління продовжила справи його попередника Бенедикта XVI який, я б сказав, був прихильний до Православної Церкви. При ньому в Україні вщухло захоплення храмів і, хоча греко католики ніколи не були щирими, і від них можна чекати чого завгодно, але все ж, мені здається, попередній Папа їх стримував. Дай Бог миру в духовному світі.