Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 9 березня 2013 р.

Немовірні жертви християн у Пакистані

Натовп мусульман в столиці пакистанської провінції Пенджаб Лахорі, розгніваний передбачуваним святотатством громадянина християнського віросповідання, в суботу влаштувала погром у християнському кварталі, спалено понад 100 будинків. Як повідомляє телеканал Geo News, заворушення спровокував арешт поліцією за підозрою в святотатстві по відношенню до ісламу (святотатство - кримінальний злочин в Пакистані) 26-річного християнина. Незабаром після цього натовп мусульман початку погром в районі Джозеф Колоні.

Протестуючі закидали камінням поліцейських, постраждали декілька осіб. Поліція звернулася до ісламського духовенства з закликом заспокоїти людей. Глава Вищої ради улемів Пакистану Алама Тахір Ашрафі у відповідь заявив, що мусульмани повинні утриматися від подібних насильницьких дій, що створюють "невірне уявлення про країну". Він також закликав уряд забезпечити захист християнам. Християни становлять близько 5,8% населення Лахора.

Нагадаємо, в серпні 2012 року, поліція Пакистану заарештувала одинадцятирічну дівчинку-християнку, обвинувачену в спалюванні сторінок з Корану. Представники християнської громади стверджують, що у дівчинки синдром Дауна. Вона була заарештована на вимогу розлюченого натовпу, що погрожував підпалити будинки місцевих християн на околиці пакистанської столиці Ісламабада. Сім'я дівчинки й її близькі залишили свої будинки в цілях безпеки.