Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 14 березня 2013 р.

Блакитне горе: зростає кількість розлучених геїв

Після того, як у ряді американських штатів були прийняті закони, які дозволяють реєструвати одностатеві шлюби, представники секс-меншин почали боротися за право офіційно розірвати шлюб. За словами одного з найвідоміших адвокатів з розлучень серед одностатевих пар Шеррі Донована, "розлучень стає дедалі більше".

"В останні місяці ми стали свідками справжнього буму, статистика поки не відображає реального масштабу того, що відбувається. Закони у деяких штатах легалізували одностатеві шлюби. Але тепер, після закінчення певного періоду часу, неминуче настане час розлучень", - розповіла юрист журналістам.

У Сполучених Штатах, за різними даними, від 50 тисяч до 70 тисяч одностатевих пар оформили шлюб. Відсоток розлучень серед них коливається між 1,1-1,7%. Питання одностатевих розлучень поки створює багато юридичних і економічних труднощів. Наприклад, 26 і 27 березня Верховному суду США доведеться ухвалити непрості рішення: скасувати "Пропозицію 8", згідно з якою в Каліфорнії накладено заборону на одностатеві шлюби, і, найголовніше, скасувати Defense of Marriage Act, федеральний закон, прийнятий у 1996 році, відповідно до якого шлюб є союзом виключно між чоловіком і жінкою.

Ці рішення можуть істотно змінити судову практику, спростити ряд юридичних питань. Президент США Барак Обама висловив свою згоду: "Цей закон повинен бути анульований". Також Білл Клінтон, у період президентства якого і був прийнятий цей закон, висловив свою думку: "Ми зробили це, щоб уникнути більш серйозних проблем, але тепер закон слід змінити".

"Якщо звичайні пари одружуються і розлучаються 6-7 разів, чому ми не маємо права на помилку? – запитує відомий письменник і блогер Ренді Скотт Хайд. - Після права на вступ у шлюб потрібне й право на розлучення".

Інтернет-користувачі не без сарказму припускають, що з легалізацією розлучень у реальному виграші опиняться адвокати. Між тим, Національний інститут охорони здоров'я США опублікував результати дослідження про те, що три чверті лесбіянок у США страждають від ожиріння. З бюджету США виділили кошти на подальше вивчення цієї проблеми.