Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 20 березня 2013 р.

Грецький митрополит розкритикував Ватикан

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на agioritikovima.gr, у передачі «Перший план» грецького телеканалу ΑΝΤ1 митрополит Пірейський Серафим розмовляв з журналісткою Катериною Антонопулу про Римсько-католицьку спільноту. Ієрарх зазначив, що розмова про те, що апостол Петро був нібито князем апостолів і володів вселенською владою в Церкві не знаходить підтвердження в Святому Письмі. Більш того, є серйозні підстави сумніватися в тому, що апостол Петро взагалі колись ступав на землю Стародавнього Риму. За словами Владики те, що засноване на брехні, не може принести добрих плодів. 

Звертаючись до Римського понтифіка Владика запитує «Хто ти такий, що робиш себе Богом? Тлінна та смертна людино! Непогрішний повелитель всіх. Яке це має відношення до Христа, що заради спасіння світу помер на хресті?». 

Стосовно Ватикану Митрополит Пірейський підкреслив: «Ватикан обмирщаючись, став державою з міністрами, військом, послами, економічними зв'язками і цілою низкою вчинків, що не мають ніякого відношення до Церкви. Пішов у відставку Папа, що прославив у лику святих свого попередника - Іоанна-Павла ΙΙ, який методичні покривав десятки тисяч огидних злочинів на сексуальному грунті. Все це створює вибухову атмосферу, яка не сприяє проповіді Євангелія». 

Як вважає ієрарх Елладської Церкви, ніколи винуватці цих злочинів не несли жодного покарання. Їх просто переводили на інше місце. «Проблема та першопричина цього криється в безшлюбності кліриків. Це майстерна спроба Ватикану приховати справжню ситуацію». 

Владика Серафим також згадав і про рішення римського суду, що звинувачував у 2010 році фінансову організацію Ватикану в тому, що капітал її має джерелом сицилійську мафію Коза Ностра. На завершення на питання про можливість об'єднання Православної та Римо-Католицької Церкви ієрарх відповів: «Єдність передбачає Істину! Без Істини єдності бути не може».