Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 8 березня 2013 р.

Польська Православна Церква проти нового податку

Польська Православна Церква не схвалила ініціативу уряду щодо введення добровільного церковного податку для платників податків. Уряд запропонував провести реформу, згідно з якою громадяни, починаючи з наступного року, 0.5% свого прибуткового податку можуть відраховувати релігійній громаді, пише kipa / apic. Податок покликаний замінити державні церковні фонди, з яких оплачуються відрахування на соціальне страхування для майже 40% кліриків усіх конфесій.

Православна Церква, маючи в Польщі майже півмільйона парафіян, є 2-ю за численністю релігійною громадою. Митрополит Варшавський Савва вважає, що велика вірогідність того, що збори стануть значно менші: «Наші віруючі живуть переважно в селах і маленьких містах. Це бідні люди ».

Запропоновану урядом модель фінансування не схвалила також ліва опозиція. Соціал-демократична партія SLD вважає, що реформа принесе релігійним громадам у 2-3 рази більше доходу, ніж вони отримували досі. Польські католицькі єпископи виступили за введення добровільного церковного податку. Єпископська конференція під час генеральної асамблеї у Варшаві підтвердила свою згоду.

Польська Православна Церква проти нового податку
Католицька Церква виходить з того, що за допомогою реформи будуть повністю компенсовані втрати після ліквідації церковних фондів, які були створені в 1950 р. в якості компенсації за експропріацію майна релігійних громад. 

«Ми розраховуємо на те, що дохід буде, принаймні, не нижчий теперішнього», - заявив архієпископ Варшавський кардинал Казимир Нич, який вів переговори з урядом. Раніше, в березні 2012 р., уряд запропонував ввести церковний податок у розмірі 0.3% від прибуткового.

Польський уряд має намір до кінця 2016 р. провести реформу, яка гарантуватиме релігійним громадам отримання такої ж кількості зборів, що й колись, навіть у тому випадку, якщо збори від вільного податку виявляться меншими.У церковні фонди з державного бюджету в останні роки йшло 0.03%. У 2013 р. заплановано відрахування близько 90 млн злотих.