Пʼятниця, 1 березня 2013 р.

Процес обрання Папи Римського і кандидати-фаворити

У світі нараховується 1,2 мільярда римо-католиків, свідчить статистика Ватикану. Понад 40% католиків світу живуть у країнах Латинської Америки, але найбільших приріст католицьких парафій останніми роками припадає на країни Африки. На Латинську Америку припадає 483 мільйони вірних Римо-католицької церкви, або 41,3% світових католиків. Із 10 країн світу, де найбільше католиків, чотири - латиноамериканські. Лише в Бразилії живуть 150 млн католицьких вірних.


У Європі найбільше католицьке населення - в Італії: 57 мільйонів, а серед країн Африки найбільше католиків має Демократична Республіка Конго - майже 36 млн.

Глобальний зсув

Від 1970-х католицизм переживає глобальний зсув на південь. Мірою того, як у Європі співвідношення католиків до решти населення зменшується, в Африці кількість католицьких вірних зросла із 45 мільйонів у 1970 році до 176 мільйонів у 2012 році.В країнах Азії католицьких вірних також побільшало. Зараз в Азії живуть 12% католиків світу - 137 мільйонів.

Кардинали, які вибиратимуть Папу

117 кардиналів мають право брати участь у конклаві - виборах наступного понтифіка, але насправді нового Папу обиратимуть 115 кардиналів.

На час оголошення про те, що Бенедикт зрікається понтифікату, таких кардиналів було 118. Але на час, коли почала діяти відставка Папи 28 лютого, кардинал Любомир Гузар якраз відсвяткував 80-й день народження (26 лютого), що дискваліфікувало його від участі в конклаві.


21 лютого кардинал Юліус Ріяді Дармаатмадья, 78-річний Архієпископ Джакарти, заявив, що не поїде Риму через погіршення його здоров'я.

25 лютого оголосив про відставку єдиний представник Великобританії на конклаві - кардинал Кіс О'Браян (Брін), якому довелося заперечувати твердження про негідну поведінку в минулому щодо кількох священиків. Це також дискваліфікувало його від участі в конклаві.


67 кардиналів-виборників були призначені Папою Бенедиктом XVI, 60 представляють країни Європи, з них 21 - італійці.Церковні правила означають, що будь-яка людина, хрещена в Католицькій вірі, може бути обрана Папою. Однак минулі 600 років Папу обирали з-поміж кардиналів.

Серед фаворитів на обрання новим Папою Римським називають десятьох кардиналів, зокрема трьох європейців. Однак релігієзнавці припускають, що новий понтифік буде обраний з-числа регіонів росту католицьких парафій - Латинської Америки або Африки.


Підготовлено за матеріалами ВВС