Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 березня 2013 р.

Новини Архиєпископії Вселенського Патріархату в Європі

8-го березня 2013 року Управління Архиєпископії (Російський Екзархат під омофором Вселенського Патріарха) опублікувало повідомлення за підсумками засідання Ради Архиєпископії, що відбулося 6 березня під головуванням місцеблюстителя - митрополита Галльського Еммануїла. За повідомленням Управління, Константинопольський патріарх Варфоломій не затвердив список кандидатів, складений 13 лютого Радою Архиєпископії під головуванням митрополита Емануїла і переданий на затвердження Священному Синоду Константинопольського патріархату. 

Патріарх порахував, що "на даний момент обставини недостатньо спокійні для того, щоб приступити до виборів нового архієпископа". У листі від 4 березня, Патріарх направив наступну пропозицію Надзвичайним загальним зборам Архиєпископії, яке відбудеться 29-ого і 30 березня:

- Місцеблюститель продовжить тимчасово виконувати свої обов'язки в якості "патріаршого екзарха".
- Загальні збори зможуть висунути кандидата для обрання на посаду вікарного єпископа "для окормлення релігійних і літургійних потреб віруючих ваших парафій з дотриманням їх рідної мови і рідних традицій".
- Пропозиція буде виконуватися в згоді зі Статутом, на якому будується існування і порядок діяльності Архиєпископії в тісному зв'язку з Вселенським патріархом і Священним Синодом.

Рада Архиєпископії ухвалила передати патріаршу пропозицію на розгляд загальних зборів і змінити,  відповідно до цього, встановлений порядок денний зібрання.

Внаслідок відходу на спокій за станом здоров'я архієпископа Гавриїла кафедра Архиєпископії православних російських церков в Західній Європі була оголошена вакантною. Місцеблюстителем кафедри був призначений митрополит Галльський Емманул. За Статутом, він повинен провести вибори нового архієпископа протягом не більше 4 місяців. Висунення кандидатур на поставлення в вікарного єпископа належить по Статуту не Надзвичайному, а Черговим зборам Архиєпископії, що збирається раз на три роки.