Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 березня 2013 р.

Наступний Папа Римський: новий і останній?

Скоро мільйони людей по всьому світу будуть чекати появи білого диму з труби Сікстинської капели у Ватикані. Дим сповістить про обрання нового Папи Римського. Однак, якщо вірити старому пророцтву, то спадкоємцем Бенедикта XVI стане не африканець чи уродженець Південної Америки, а італієць з Риму, пише Ріхард Мойзерс у виданні Der Spiegel. І буде новий понтифік останнім перед кінцем світу. Принаймні, саме так говориться в "Пророцтві про папах" ірландського монаха Малахія, який згодом став архієпископом. 

Насправді ж, заспокоює автор, пророцтва були написані не святим Малахією, що жив у XII столітті, а п'ять століть потому кимось іншим. І покликані вони були допомогти обранню кардинала Джироламо Сімончеллі на конклаві 1590 року. У "пророцтві" була фраза про те, що новий Папа повинен бути зі "старого міста" (Urbs vetus), а Сімончеллі якраз був уродженцем італійської Орвети, що звучала на латині як "старе місто". Однак, як відомо, тоді Папою Римським обрали іншого - Григорія XIV. Виходить, пояснює Мойзерс, що передбачення виявилися просто спробою вплинути на рішення конклаву кардиналів.

Зараз, підкреслює Der Spiegel, більша частина вчених сходиться на думці, що авторство належить секретареві кардинала Сімончеллі Альфонсо Чекарелло, який намагався таким чином підвищити шанси свого патрона. "От і вийшло, що спроба успіхом не увінчалася, а передбачення залишилися". Проте найдивніше, говориться в статті, інше. Так, якщо до Григорія XIV всі прогнози про Римських Пап - зі зрозумілих причин - відповідали дійсності, то після нього починаються дивні речі. Псевдо-Малахія хоча і помилився в половині випадків, зміг все ж підібрати для решти такі формулювання, які збулися - нехай і загадковим чином.

Наступний Папа Римський: новий і останній?

Так, девізом Бенедикта XV стала фраза "Релігія розорена", що більш-менш підтвердилося в ході Першої світової війни - тоді понтифік марно волав до припинення кровопролиття. Відповідає дійсності і девіз "Безстрашний віра" Пія XI, відвернувшись як від комуністів, так і максимально від німецьких нацистів. До речі, дане пророцтво настільки сильно вкоренилися в католицизмі, підсумовує автор, що навіть число медальйонів з портретами понтифіків в соборі Святого Петра було суворо визначено заздалегідь. 

Так, згідно з переказами, кінець світу мав настати тоді, коли місця під медальйони більше не залишиться. Але про це подбав Іоанн Павло II, відсунувшись кінець світу ще на пару-трійку століть, підкреслює видання. За розпорядженням понтифіка в стінах собору були встановлені додаткові 25 медальйонів.  

Дивіться фотоальбом до статті на сайті spiegel.de