Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 березня 2013 р.

Синод РПЦ: нові митрополії, єпархії, єпископи

Реорганізацію територіального устрою Російської Православної Церкви було продовжено на засіданні Священного Синоду, що відбувся 12 березня в Москві під головуванням Патріарха Кирила. Постанови Синоду відображені в його журналах. Було утворено 4 нових митрополії - Санкт-Петербурзька, Кубанська, Астраханська і Томська. При цьому на території колишньої Санкт-Петербурзької єпархії було засновано три нових єпархії - Виборзька, Тихвінська та Гатчинська, а на території колишньої Єкатеринодарської чотири - Новоросійська, Єйська, Армавірська та Тихорецька. По одній єпархії засновано в колишніх Астраханськой і Томській єпархіях - відповідно, Ахтубинську та Колпашевскьку.

Також було постановлено створити окрему Даугавпілську єпархію в межах самокерованої Латвійської Православної Церкви. Нові єпархії Санкт-Петербурзької митрополії очолять:
  • єпископ Виборзький і Приозерський Ігнатій (раніше був Патріаршим вікарієм із титулом «Бронницький»),
  • єпископ Тихвинський і Лодейнопольський Мстислав (раніше був вікарієм Санкт-Петербурзької єпархії з титулом «Лодейнопольскій»)
  • та клірик Санкт-Петербурзької єпархії ігумен Митрофан (Осяк), який буде хіротонісаний в єпископа Гатчинського та Лужского.
У зв'язку з реорганізацією єпархіальної структури Санкт-Петербурга і Ленінградської області були змінені титули діючих вікаріїв:
  • єпископу Виборзькому Назарію був привласнений титул «Кронштадтський»,
  • єпископ Гатчинський Амвросій отримав титул «Петергофський»,
  • а єпископ Петергофський Маркел має тепер титул «Царськосільський».
Главою Санкт-Петербурзької митрополії, що включає Санкт-Петербурзьку, Виборзьку, Гатчинську і Тихвинську єпархії призначений митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Володимир.

Нову єпархію в Латвії очолив - з титулом Даугавпилський і Резекненський - єпископ Олександр, що донині ніс служіння вікарія Ризької єпархії з титулом «Даугавпилський».

Нові єпархії на Кубані очолять:
  • насельник Троїце-Сергієвої лаври ігумен Феогност (Дмитрієв), який буде хіротонісаний в єпископа Новоросійського і Геленджікского, і
  • єпископ Єйський і Тимашевский Герман, який раніше був вікарієм Катеринодарської єпархії з титулом «Єйський».
Армавірською та Тихорецькою єпархіями буде поки що управляти митрополит Єкатеринодарський і Кубанський Ісідор, який призначений главою нової, Кубанської митрополії.

Єпископом Ахтубинським і Енотаєвським обрано ієромонаха Антонія (Азізова), клірика Астраханської єпархії, на території якої утворена Ахтубинська єпархія. Астраханську митрополію - з титулом «Астраханський і Камизякський» очолить архієпископ Астраханський Іона. Єпископом Колпашевським і Стрежевским - главою нової єпархії на території Томської області  обраний архімандрит Силуан (Вьюров), клірик Томської єпархії. У межах Томської області заснована Томська митрополія, яку очолив архієпископ Томський і Асиновський Ростислав.

Священний Синод також замістив вакантну кафедру Мелекеської єпархії (Симбірська митрополія): єпископом Мелекеським і Чердаклінським був обраний ієромонах Діодор (Ісаєв), клірик Симбірської єпархії. Крім того, було задоволено прохання архієпископа Костромського і Галицького Олексія про призначення йому вікарного єпископа - вікарієм Костромської єпархії з титулом «Макарївський» був обраний ігумен Ферапонт (Кашин), клірик Костромської єпархії.