Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 березня 2013 р.

Фотофакт: Знищення Православної Церкви у Сірії

У своєму інтерв'ю засобам масової інформації ієрарх Антіохійської Православної Церкви єпископ Сейднайський Лука розкрив масштаб гонінь, яким піддаються православні християни цього регіону з самого початку повстання проти режиму Башара Асада. До сьогоднішнього дня зі своїх будинків були вигнано 138000 християн, паралельно йде систематичне руйнування християнських храмів.  

«Вони вбивають людей. Людське життя для них не становить жодної цінності », - такими словами владика Лука описує ситуацію в країні ситуацію. Так, в місті Хомс антиурядові сили влаштували масову різанину християн. Загинули сотні людей. Були також зафіксовані десятки випадків згвалтування.

«Збитки, завдані нашим храмам, величезні. Їх палять, ламають стіни, грабують. Якщо людське життя не представляє для злочинців ніякої цінності, то хіба пощадять вони наші святині? Наших парафіян б'ють, вони піддаються нападам. Все, що відбувається набуває «законного статусу», тому що йде повстання, і ніхто не протестує », - відзначає православний ієрарх.

«Наші предки оселилися на цій землі задовго до того, як тут з'явився іслам. Безліч святих, проповідуючи любов, прийняло на цій землі мученицьку смерть », - зазначає Преосвященний єпископ Лука, який, незважаючи на всі вищеописані жахи, продовжує називати мусульман «братами ». Та й як же може бути інакше, якщо православна віра відкидає ненависть до чужих релігійних переконань?

На жаль, православні християни в Сирії кинуті зараз напризволяще. Вони стаютьбеззахисними жертвами ісламських фанатиків. І єдине, що вони можуть протиставити насильству в даній ситуації, це молитва і надія на Бога, Який не залишає всіх надіються на Нього.