Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 25 березня 2013 р.

Ювілей: пів сотні років матінці Серафимі!

Свій 50-ий день народження відзначає сьогодні настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик). Відома своєю активною діяльністю  не тільки в духовному, а й у політичному та соціальному житті Одеси та країни матінка Серафима приймає поздоровлення від своїх численних духовних дітей.

Настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима - це дійсно легендарна особистість, яка вже сьогодні стала частиною історії. Вона - голова синодального відділу «Церква і культура»; директор Історико-краєзнавчого музею «Православна Україна» Київської єпархії.; Засновниця Музею «Християнська Одеса»; автор 15 книг з історії Православ'я і української духовної культури. Матушка Серафима стала лауреатом премії «Жінка третього тисячоліття» та увійшла до списку ста найвпливовіших жінок України.

У день свого ювілею ігуменя Серафима запрошує всіх гостей за пісний стіл і приймає найщиріші вітання. Іменинниця розповідає нам, що свій ювілей зустрічає з легким серцем і з готовністю до подальшої безперервної роботи на благо Церкви і суспільства. Привітати ігуменю Серафиму прийшли політики і артисти, служителі Церкви та прості одесити. Величезна кількість своїх гостей іменинниця пояснює просто: «Напевно Церква ще потрібна людям». В цей день митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел нагородив ігуменю Серафиму правом носіння двох хрестів. У своєму слові владика зазначив важливий внесок настоятельки одеської обителі в духовній та суспільно-політичному житті міста.