Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 березня 2013 р.

Сікстинську капелу закрили через вибори Папи

Сікстинська капела у Ватикані, яка є видатною пам'яткою мистецтва епохи Відродження, у вівторок о 13:00 (14:00 за Києвом) була закрита на невизначений час для публіки в зв'язку з майбутнім конклавом. У повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Ватиканських музеїв, вказується, що в цей період для публічних відвідувань будуть закриті також Апартаменти Борджіа, розташовані поверхом нижче знаменитих станц Рафаеля, і багатюща ватиканська колекція сучасного релігійного мистецтва.

Нагадаємо, в понеділок в Апостольському палаці, штаб-квартирі Римсько-католицької церкви, з усього світу зібралися кардинали для попередніх консультацій перед обранням нового Папи Римського. У Ватикані кардинали визначають дату конклаву Керівництво церкви прийняло ряд заходів для того, щоб уникнути витоків інформації при виборі понтифіка. Мобільні телефони будуть на цей час повністю заборонені, а технічні службовці перевірять, чи немає в кімнатах кардиналів пристроїв прослуховування.

Серед фаворитів називаються архієпископ Мілана Анджело Скола, архієпископ Відня Крістофер Шонберн, який вважається прогресистом, а також аргентинський кардинал Леонардо Сандрі, навпаки консерватор. У лоні самої церкви, в тому числі багато ієрархів недвозначно висловлюються за "молодого Папу". Сікстинська капела з наступного вівторка закривається для відвідин, щоб підготувати її до конклаву.

Папа Римський Бенедикт XVI (Йозеф Ратцингер) покинув Святий престол 28 лютого. Це стало перше за останні 600 років добровільне зречення понтифіка.