Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 березня 2013 р.

Школярі у США читали вірші про Йосипа Спілого

У США провели конкурс декламації з нагоди 50-ліття виходу на волю Патріарха Йосифа (Сліпого). 2 березня у Філадельфії, штат Пеннсильванія, вшанували пам’ять ісповідника віри Патріарха УГКЦ Йосифа (Сліпого) конкурсом декламації «Per Aspera ad Astra: Через терни до зірок», повідомили у Департаменті інформації УГКЦ. Учні 5-12 класів підготували до цієї події 12 віршів про Блаженнішого Йосифа. Конкурс відбувся у приміщенні Українського освітньо-культурного центру.

«Патріарх Йосиф (Сліпий) був справді великою людиною. Його можна назвати героєм, бо він був дуже відважний, мав дуже сильну віру в Бога і велику любов до своєї Батьківщини -України», – сказав голова журі Леонід Рудницький, звертаючись до конкурсантів під час оголошення результатів

Як відомо, у січні 1963 року, після 18 років тюремного ув’язнення, ісповідник віри Патріарх Йосиф (Сліпий) вийшов на волю. Позбавлений можливості повернутися в рідну Україну, він опинився на Заході, де розгорнув широкомасштабну духовну та просвітницьку діяльність.

Про це сьогодні пише портал vidia.org.